Veľmi často sa v praxi stáva, že majitelia nehnuteľnosti chcú ušetriť. To je v poriadku a je to logické. Pozor len, aby šetrenie peňazí bolo na správnom mieste a nestálo vás, naopak, veľké nedorozumenie či problémy.

Veľmi často dochádza k chybe v oblasti zmluvnej dokumentácie. Internet dnes ponúka veľa možností a napr. stiahnutie kúpnej zmluvy z internetu netrvá zvyčajne viac než minútu. Je to, ale rovnaké, ako by ste si stiahli zaručený návod na chudnutie. Možností nájdete mnoho, väčšina z nich vám však nebude fungovať, veď to poznáme. :-)

Kataster veľmi dôsledne kontroluje, či zmluvy o prevode nehnuteľnosti dodržujú zákonné požiadavky. Absencia hoci len jedného písmena alebo číslice v popise nehnuteľnosti môže zablokovať celý proces prevodu na katastri na niekoľko dní, ba až týždňov, či mesiacov.

Preto odporúčam, ak nemáte skúsenosti s vypracovaním zmluvnej dokumentácie, obráťte sa na právnika zorientovaného v realitnom práve, prípadne na realitného makléra. Poplatok za vypracovanie zmlúv berte ako investíciu, ktorá Vám zabezpečí pokojný spánok, nielen počas prevodu nehnuteľnosti na katastri. Problém totiž môže vzniknúť aj s odstupom času. Ja pri svojej práci spolupracujem s právnikom a využívam možnosť autorizovaných zmlúv.

Ak chcete pomôcť predajom nehnuteľnosti alebo potrebujete radu v oblasti nehnuteľnosti. Zavolajte mi. Rád Vám pomôžem. Martin Paluch 

Používame cookies na optimalizáciu našich webových stránok a našich služieb. Ďalšie informácie o cookies nájdete tu.

Nastavenie


Prihláste sa k odberu článkov zo sveta nehnuteľností

Raz do mesiaca tipy, rady a novinky e-mailom

spracovaním osobných údajov